masaż orientalny

 

 

masaż twarzy

MASAŻ TAJSKI

pieszczotliwie nazywany niekiedy "jogą dla leniwych"- to zabieg suchy (wykonywany bez oleju) wykonywany przez cienkie, luźne ubranie na materacu ułożonym na podłodze.

Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.

Masażysta posługuje się nie tylko palcami ale również przedramionami, a nawet łokciami, stopami i kolanami, zaś osoba masowana jest w zmieniających się pozycjach: na plecach, na brzuchu, na boku, siedząc i w tzw. pozycji odwróconej.

Ten rodzaj oddziaływania na ciało przynosi fizyczny i psychiczny relaks, odświeża, dodaje sił witalnych oraz przywraca równowagę, rozwija także świadomość ciała i oddechu.

Wykonywane w odpowiedniej kolejności pozycje, krok po kroku otwierają ciało i umożliwiają swobodny przepływ energii co z kolei wpływa na elastyczność stawów, poprawia krążenie, tonizuje pracę organów wewnętrznych, uwalnia napięcia.

Różnorodność technik rozciągania i ćwiczeń biernych w masażu tajskim pomaga w wydłużeniu mięśni, ścięgien i wiązadeł, uelastyczniając je i rozmiękczając czyniąc bardziej odpornym na uszkodzenia.

Rozciąganie w masażu tajskim uwalnia endorfiny (hormony szczęścia), wywołując długotrwały dobry nastrój i głęboki rekaks.

2h - 200zł.
2,5h - 250zł.