masaż orientalny

 


masaż twarzy

OLEJKI i MIESZANKI PRZYNOSZĄCE PIENIĄDZE:

1. paczuli, cedr, vetiver, imbir
2. bergamota, bazylia, paczuli, cynamon
3. ABUNDANCE: mirra, cynamon, kadzidło, paczuli, pomarańcza, goździk, imbir, świerk


MIRRA ma jeden z najwyższych poziomów półtoraterpenów spośród olejków, które w sposób bezpośredni oddziaływają na szyszynkę, przysadkę mózgową i ośrodek w mózgu zarządzający emocjami. Od lat jest używana na Wschodzie jako środek podnoszący uczucie duchowości oraz euforii. Jak podają legendy mirra miała zapewnić sukces kupcom i być gwarantem prowadzenia udanych interesów.


CYNAMON jest olejem bogactwa popularnym w świecie Orientu
Olejek z cynamonu jest antyinfekcyjny, antybakteryjny, antypasożytniczy, antywirusowy i przeciwgrzybiczny. Niektórzy badacze tacy jak J.C.Laparaz, M.D. odkryli, że żaden wirus nie może istnieć w obecności tego olejku.
Wielcy cesarze Chin i Indii już dawno docenili wartość olejku z cynamonu i odmierzali swoje bogactwo właśnie jego ilością.
Tradycyjnie uważano, że cynamon ma częstotliwość, która przyciąga bogactwo i wszelką obfitość.

KADZIDŁO w czasach starożytnych miała większą wartość niż złoto i tylko ludzie dysponujący ogromnym jak na owe czasy majątkiem mogli pozwolić sobie na jej posiadanie. Na Środkowym Wschodzie uważano ten olejek za święty i stosowano go od tysiącleci do namaszczania w różnorodnych ceremoniach religijnych. Ze względu na dużą zawartość pótoraterpenów Frankincense pomaga dotlenić szyszynkę i przysadkę mózgową, które pobudzają pamięć oraz pracę umysłu pomagając pokonać stres i rozpacz.
Olejek ten łagodzi depresje, odbudowuje system immunologiczny oraz zapobiega i leczy nowotwory.

PACZULA stosuje się w mieszankach przyciągających pieniądze, zwiększających aktywność seksualną oraz energię fizyczną. Należy go rozcieńczyć i używać w w/w celach.
Legendy podają, że olejek z patchouly symbolizuje bogactwo, a Ci którzy go posiadają są bogaci
W czasach kolonialnych XIX w paczuli powszechnie używano do perfumowania tkanin eksportowanych z Indii zarówno dla miłego zapachu jaki i przeciwko molom i innym szkodnikom, stąd zapach paczuli był symbolem elegancji i bogactwa.

GOŹDZIK kolejny olejek ze świata orientalnego powiązany z bogactwem. Jego posiadacze uważani byli za osoby, które żyły w dostatku. Goździk jest najbardziej antywirusowym i antyseptyczny spośród wszystkich olejków. Jest przeciwgrzybiczny, antybakteryjny, antywirusowy, zapobiega infekcjom.

Olejek IMBIROWY jest silnie pikantny. Szczególnie jest przydatny w mieszankach, które mają na celu przyciąganie pieniędzy, miłości i odwagi, oraz zwiększenie aktywności seksualnej.
Jest olejkiem, którego woń stwarza poczucie ciepła, łagodzi uczucie zakłopotania i ma działanie uspokajające

ŚWIERK wspomaga pracę systemu oddechowego i nerwowego. Zapobiega powstawaniu infekcji i stanów zapalnych, jest antyseptyczny. Jego działanie terapeutyczne pomaga otworzyć się, usuwa blokady emocjonalne przynosząc poczucie równowagi i ugruntowania. Tradycyjnie olejek ze świerku uważany był za źródło pomyślności.
Pomaga otworzyć i uwolnić emocjonalne blokady, przynosząc poczucie równowagi i ugruntowania. Olejek ten przeciwdziała infekcjom, rozwojowi zarazków i gorączce.
Tradycyjne Świerk uważany był za olejek pozwalający zmienić poczucie świadomości, z poczucia ubóstwa na poczucie dobrobytu.

VETIVER ma na celu przyciąganie pieniędzy. W tym celu dodaje się go do mikstur lub stosuje w postaci rozcieńczonej wcierając w ciało. Przed zakupami można namaścić nim banknoty lub monety.

BAZYLIA nazwa pochodzi od włoskiego słowa basileum czyli król. Wyciąg z bazylii był jednym ze składników mieszanki do namaszczania króla. Jak pisał sir John Parkinson: "Zapach rzeczywiście jest tak wspaniały, że godzien królewskiego domu"
Działa rozjaśniająco na umysł, jest więc dobra przy przemęczeniu psychicznym. Jest olejkiem „podnoszącym na duchu" (jeden z pierwszych zielarzy powiedział o niej, że „przegania z serca melan­cholię"


Pomimo różnorodności wymienionych zapachów mają one pewne cechy wspólne: niszczą pasożyty (infekcje, zarazki, wirusy, bakterie, grzyby), poprawiają nastrój, ugruntowują i wprowadzają w stan pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa tym samym otwierając drogę do obfitości.