masaż orientalny

 


masaż twarzy

AROMATERAPIA NA BÓLE MENSTRUACYJNE

Aromaterapia może być wykorzystana do usuwania bądź łagodzenia problemów menstruacyjnych. Przy występującej w zespole napięcia przedmiesiączkowego bolesności piersi zaleca się zimne okłady lawendowe. Na zmęczenie, drażliwość i napięcie pomocna okaże się kąpiel z olejkami rozmarynowym, lawendowym i rumiankowym. Leczenie bolesnych miesiączek polega na delikatnym masażu brzucha roztworami olejków o działaniu przeciwskurczowym np. cyprysowym, rumiankowy, jaśminowy i lawendowym. Przy obfitych miesiączkach można delikatnie masować brzuch olejkiem różanym, geraniowym, cynamonowym lub cyprysowym, rozpuszczanym w oleju z nasion winogron lub migdałowym. (Na jedne masaż kilka kropli olejków eterycznych na łyżkę stołową oleju-nośnika). Na ogólne dolegliwości okresu menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, zmęczenie i rozdrażnienie, korzystnie wpływa m.in. kąpiel z dodatkiem olejku bazyliowego i cyprysowego.


Olejki na bóle menstruacyjne:

SZAŁWIA MUSZKATOŁOWA olejek szeroko używany przy dolegliwościach kobiecych. Obniża ciśnienie krwi i reguluje cykl menstruacyjny, łagodzi problemy menopauzy. Olejek ten można także stosować przy braku miesiączki.

RUMIANEK RZYMSKI uspokajający, kojący, nasenny, przeciwbólowy, regulujący pracę układu trawiennego, rozkurczowy.
Stosowany przy bólach menstruacyjnych i zaburzeniach cyklu menstruacyjnego oraz okresu menopauzy.

MIĘTA PIEPRZOWA rozrzedza krew, przynosi ulgę w bólu, stosowana przy
nieregularnych miesiączkach.

LAWENDA działa relaksacyjnie i przeciwbólowo, łagodzi napięcie przedmiesiączkowe i skutki menopauzy.

GERANIUM jest bardzo skuteczny w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą i innymi stanami wynikającymi z zachwiania równowagi hormonalnej w organizmie, przynosi też ulgę w stanach napięć przed menstrualnych (dużą rolę odgrywają tu jego właściwości moczopędne, powoduje on bowiem usuwanie płynów, które gromadzą się nadmiernie w organizmach wielu kobiet w okresie przedmiesiączkowym).

CYPRYS ma zdolność do regulowania cyklu menstruacyjnego. Zmniejsza bolesność miesiączki i zmniejsza krwawienie, zwłaszcza u kobiet w początkowym okresie menopauzy.

MELISA łagodzi bóle menstruacyjne. Zwiększa płodność u kobiet.

ROZMARYN rozgrzewający, pozytywnie działa na zaburzenia menstruacyjne.

CYNAMON rozgrzewający, działa rozkurczowo.

BAZYLIA służy do delikatnego masażu brzucha przy skąpych, lecz bolesnych miesiączkach.